Opinnäytetyökilpailu 2022–2023

Psykedeelitutkimusyhdistys järjestää jälleen kilpailun parhaasta psykedeeliaiheisesta opinnäytetyöstä. Kilpailu järjestetään joka toinen vuosi, tänä vuonna jo neljättä kertaa. Vuorossa tällä kertaa ovat vuosina 2022 ja 2023 valmistuneet työt.

Jos olet laatinut korkeakoulussa vuonna 2022 tai 2023 hyväksytyn, psykedeelejä käsittelevän tai niitä sivuavan akateemisen opinnäytetyön (kandidaatintutkielman, pro gradu -tutkielman, lisensiaatintutkielman, diplomityön tai AMK-lopputyön), voit osallistua kilpailuun lähettämällä työsi osoitteeseen psyty@psyty.fi 28.2.2024 mennessä. Kilpailu on avoin kaikkien tieteenalojen töille. 

Yhdistyksen hallituksen jäsenistä koostuva poikkitieteellinen raati arvioi opinnäytteet ja valitsee niistä parhaan yhdistyksen vuoden 2024 kevätkokoukseen mennessä. Paras opinnäytetyö esitellään Psytyn sivuilla ja somekanavissa, ja tekijä palkitaan 200 euron stipendillä.

Vapaasti levitettävän linkin kilpailuun ja aiemmat opinnäytetyökilpailujemme voittajineen löydät täältä.

Comments are Disabled